ÖSYM den TUS Açıklaması

fft99_mf3087591

ÖSYM internet sitesinde ‘2013-TUS Sonbahar Dönemi İdare Mahkemesi Kararıyla İptal Edilen 6 Soru Sonrası Yapılacak İşlemler Hakkında Açıklama’ başlığıyla bir açıklama yayınladı. 2013 TUS Sonbahar Dönemi Sınavı’nda 6 sorunun iptalinden sonra oluşan sonuçlarına göre tercih yapma hakkı bulunan tüm adaylar için TUS tercih işleminin 28 Ocak tarihine kadar alınacağını belirtti.
Açıklamada dikkat çeken bölüm ise ‘Benzer sorunların oluşmaması için açık uçlu sorularla sınav sistemi TUS’ da da uygulanacaktır ifadesi oldu.
Açıklamaya Göre:
-2013-TUS Sonbahar Dönemi Sınavının yeni değerlendirme (6 sorunun iptalinden sonra oluşan) sonuçlarına göre tercih yapma hakkı bulunan tüm adayların tercih işlemi yapabilmeleri için tercih sistemi 26-28 Ocak 2015 tarihleri arasında adayların erişimine açılacaktır.
-2013-TUS Sonbahar Dönemi Sınavının yeni değerlendirme sonuçlarına göre yapılacak tercih işlemlerinde tercih sisteminde kullanılacak kontenjan ve koşul tabloları ile yerleştirme kuralları, 2013- TUS Sonbahar Dönemi Yerleştirme işlemleri ile aynı olacaktır.
-Yeniden değerlendirme sonuçlarına göre tercih yapma hakkı kazanan adaylardan isteyenler, bu yerleştirme için tercih yapabileceklerdir.
-2013-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemleri için tercih yapan adaylar istedikleri takdirde ilk yerleştirmede yapmış oldukları tercihlerini 26-28 Ocak tarihleri arasında güncelleyebileceklerdir.
-2013-TUS Sonbahar Dönemi 3.Yerleştirme için 26-31 Aralık 2014 tarihleri arasında tercih yapan adaylar da tercihlerini güncelleyebileceklerdir.
-2013-TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemlerinde tercih hakkı olup ilgili dönemde tercih yapmamış adaylar da bu yerleştirme için 26-28 Ocak 2015 tarihleri arasında tercih yapabileceklerdir.
Sonuç Olarak:
-Bu yerleştirme sonucu oluşacak kadrolara mükerrer yerleştirmeler için ihtiyaç duyulan kadro adedi ilgili kurumlar tarafından açılacaktır.
-Mahkeme kararının bir yürütmeyi durdurma kararı olması dolayısıyla ileri bir tarihte verilecek aksi/farklı yöndeki bir karara göre işlem yapılması halinde bu yerleştirme sonuçları, adaylar açısından bir kazanılmış hak kabul edilmeyecektir.
-İlk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan, bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebileceklerdir.
-2015 TUS İlkbahar Dönemi Sınavından başlamak üzere, yapılan sınavlar da klavuzda belirtilen itiraz süresi dolmadan veya olası mahkeme süreci sonuçlanmadan yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.
-Benzer sorunların oluşmaması için açık uçlu sorularla sınav(yazılı sınav) sistemi TUS’ ta da uygulayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>