Polis Kolejleri Kapatılıyor

polis-kolejine-basvurular-basliyorİçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan ‘İç Güvenlik Paketi’ eğer meclisten onay alırsa Emniyet Teşkilatın da köklü değişikliklere gidilecek.

Tasarı ile Polis Kolejlerinin kapatılması planlanırken Polis Akademisin de çalışan personelin görevine de son verilecek. Düzenleme ile otomatik terfi sistemine de son veriliyor. Emniyet teşkilatına komiser yetiştiren Güvenlik Birimi Fakültesi ve Polis Meslek Yüksekokulu, Polis Amir Eğitim Merkezi’ne dönüştürülüyor. Burada okuyan öğrenciler YÖK tarafından belirlenecek üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerine tercihlerine göre yerleştirilecekler.
Otomatik terfi kalkıyor onun yerine bazı rütbe terfileri için uygulanan sınav şartı değişip, yeni düzenlemeyle her rütbe terfisine göre yazılı ve sözlü sınav şartı getirilecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>