Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Personel Alımı

rtuk-logo

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na sınav ile Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacaktır. Alınacak uzman yardımcılarının grubu, okulu, sayısı ve puan türü şu şekildedir:

Birinci Grup: Hukuk Fakültesi mezunları arasından 6 kişi alınacaktır. KPSSP11 puanı ile.

İkinci Grup: Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi  ve idari bilimler fakültelerinin  iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler  ve maliye bölümü mezunları arasından 7 kişi alınacaktır. KPSSP35, 47, 109, 117 puanı ile.

Üçüncü Grup: İlahiyat fakültesi, Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı ve Sosyoloji bölümü mezunları arasından 4 kişi. KPSSP3 puanı ile.

Dördüncü Grup: İletişim Fakülteleri mezunları arasından 5 kişi alınacaktır. KPSSP3 puanı ile.

Beşinci Grup: Fakültelerin Elektrik-Elektronik, Elektronik , Bilgisayar, Elektronik ve Haberleşme ve Yazılım Mühendisliği bölümü mezunlarından 6 kişi. KPSSP2 puanı ile.

Altıncı Grup: Fakültelerin Matematik ve İstatistik bölümü mezunları arasından 2 kişi KPSSP2

Başvuru Şartları

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,

-Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte ve yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki eğiti kurumlarının yukarıda sayılan bölümlerinden mezun olmak,

01/01/2015 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,

-6-7 Temmuz 2013 veya 5-6 Temmuz  2014 tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak,

-YDS 2013 ya da 2014 sınavından (D) düzeyinde puan almak,

Başvuru Şekli, Zamanı ve Yeri:

12/01/2015-23/01/2015 tarihleri arasında www.rtuk.org.tr adresinden  temin edilecek başvuru formunu eksiksiz doldurarak çıktısını imzalayıp, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No: 13 06800 Bilkent/Çankaya/ ANKARA adresine posta ile ya da şahsen başvuruda bulunabilinecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>