T.C Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alacak

vgm_logo_TR

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılan KPSS Lisans 2014 sınav sonucuna göre İstanbul’ da çalıştırılmak üzere 4/B kapsamında 8 adet sözleşmeli İnşaat Mühendisi ve Mimar alınacaktır.

UNVANI ADEDİ
İnşaat Mühendisi 5
Mimar 3

 

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartlara sahip olmak,

3-Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

4-Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak,

5-Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya erteletmiş olmak,

6-Başvuru yapacak adayların 2014 yılında yapılan Kamu Personeli seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

7-Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.

8-İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

9-Gerçeğe aykırı belge verildiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılarak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve Genel Müdürlük tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.

UNVANLAR İTİBARİYLE ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

İNŞAAT MÜHENDİSİ

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki inşaat mühendisliği lisans programı mezun olmak.

MİMAR

Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki mimarlık lisans programı mezun olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE DİĞER HUSUSLAR

1-Başvurular 22/12/2011-26/12/2014 tarih aralığında www.vgm.gov.tr adresindeki başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

2-Adayların fotoğraflarını ve diplomalarını veya mezuniyet belgelerini elektronik ortamda taratıp başvuru formuna doldurup eklemek zorundadırlar.

3-Başvuran adaylardan KPSSP3 puan türüne göre en yüksek puana sahip olandan başlanarak mühendis unvanı için 5 asıl, 5 yedek, mimar unvanı için 3 asıl 3 yedek olarak sıralanır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>