TEOG’a İki Kala…

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) kapsamında yapılan merkezi sınavların ilk yazılısı 26-27 Kasım’ da yapılacak. Siz değerli öğrencilerin sınav öncesinde, sınavda ve sınav sonrasında edindiğiniz tecrübeler Nisan ayında yapılacak olan 2. Yazılı sınav için deneyim kazandıracak ve çok yardımcı olacaktır. Biz de Avantaj Kitap ailesi olarak sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz birkaç öneri paylaşmak istedik…


avantaj-kitap-blog-teog-a-iki-kala

 

Sınavdan Önce Yapılması Gerekenler;

Zihninizi dinlendirmek için açık alanlar tercih edebilirsiniz. Açık hava zihninizi dinlendirirken vücudunuza da dinçlik verecektir.

Uyku ve yemek saatlerinizin düzenli olmasına özen gösterin. Yapılan araştırmalara göre düzenli uykunun insan zihni üzerinde birçok etkiye sahip olduğu verilerine ulaşılmıştır.

Televizyon ve bilgisayardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Teknolojik ürünler dinlenme aracı olmadığı gibi aynı zamanda bedenimizi zihinsel olarak yoran araçlardır. Bunun yerine, motivasyonunuzu arttıracak sosyal aktivitelerde bulanabilirsiniz.

 

Sınav Esnasında Yapılması Gerekenler;

Sınav öncesi heyecanınızı kontrol altına almak için birkaç defa derin nefes alıp verebilirsiniz.

Sınav da soruları çözmeye başladığınızda sakin olunuz ve soruları dikkatle okuyunuz.

Devamlı olarak zaman kontrolü yapmak sizleri gereksiz yere heyecanlandıracaktır. Zamanınızı iyi kullanınız ama acele etmeyiniz. Unutmayınız ki en iyi bildiğiniz bir soruyu bile yanlış okuma sonucunda hatalı yanıtlayabilirsiniz.

Önce paragraf verilmiş sorularda önce paragrafı okuyup sonra soruyu okumanız size zamandan kazandıracaktır.

Sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Bir yorum

  1. düşündükce dizlerimin bağı çözülyo normal mi :(

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>