Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasına Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

 

merkez bankası

 

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-Yükseköğretim kurumlarının önlisans programlarından mezun olmak(Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir)

-2014 yılında Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerine KPSSP93 puanı almış olmak,

-Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak,

-Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (01 Aralık 1984 ve daha sonra doğmuş olmak.)

-Görevin özelliği dolayısıyla en az 175cm. boyunda olmak(Uygulamalı beden eğitimi sınavı öncesi adayların boyları ölçülecektir.)

-Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak,

-Koruma ve Güvenlik görevini sürekli  olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak (Başarılı olan adayların bu hususu, işe giriş sırasında renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu ile tevsik etmeleri istenecektir),

-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

 

SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP93 puanı en yüksek adaydan başlayarak sıralanacak ve ilk 300 aday (300. Adayla aynı puanı alan adaylar dahil) uygulamalı beden eğitimi sınavına, bu sınavda başarı gösteren ilk 150 aday Ankara’ da mülakata tabi tutulacaktır.

Adaylara uygulamalı beden eğitimi sınavında kol, diz, mekik ve şınav çekme hareketleri yapılacaktır.

 

MÜLAKAT

Mülakatta adaylar, bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği, analitik düşünme ve muhakeme gücü ;davranış ve tepkilerinin mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönünden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Mülakatın değerlendirme kriterlerden biri olan mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı %50 diğerlerinin ağırlığı %10 olacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılacaktır.

Adayların başarı puanları KPSSP93 puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve başarılı adaylar mülakat öncesinde alınacak birim tercihleri dikkate alınarak atanacaklardır.

 

BAŞVURU

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 17 Kasım 2014 tarihinden 01 Aralık 2014 tarihi 17:30’a kadar Bankanın internet sitesi olan www.tcmb.gov.tr İnsan Kaynakları sayfası üzerinden, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

-Diploma

-Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Silahlı)

-Askerlik terhis belgesi (Erkek adaylar için)

-Fotoğraf

 

SINAVLARA İLİŞKİN DUYURULAR

Uygulamalı beden eğitimi sınavına ve mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Banka internet sitesi olan www.tcmb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>