YGS Sınav Başvurularında Önemli Değişiklik

images

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversiteye giriş sistemi başvurularında bu yıl bir yeniliğe gitti. Bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle, adaylar artık önce başvurularını yapacak ardından sınav ücretini yatıracak.

Geçtiğimiz yıllarda üniversite sınavına başvuracak adaylar, önce sınav ücretini yatırıp, daha sonra başvuruda bulunuyordu. Sınav ücretini yatıran adaylar, başvurularını tamamladıklarını düşünüp aslında başvuruları tamamlanmadığı için mağdur oluyorlardı.

ÖSYM ‘ nin hazırladığı aday el rehberine göre bu yıl sınava girecek adaylar 5-19 Ocak 2015 tarihleri arasında bir başvuru merkezi ya da sınav koordinatörlüğüne giderek kişisel bilgilerini ve sınava girmek istedikleri yer tercihlerini bildirecek. Sonrasında da  5-20 Ocak 2015’ de anlaşmalı bankalar aracılığı ile ya da www.osym.gov.tr adresindeki ödemeler sekmesinden yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. ÖSYM ‘ nin hazırlamış olduğu aday el rehberine www.osym.gov.tr adresinden de ulaşılabilecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>