Yargı Yayınları 2015 Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set

Resim_1413294287

Merhaba avantaj kitap. blog takipçileri bildiğiniz gibi sizler için sınav kitaplarını inceliyoruz  ve takibinize sunuyoruz. Memur olmak isteyen adayların önündeki en büyük engel bilindiği gibi KPSS’ dir. Bu engeli kaldırmak da planlı bir çalışmadan geçmektedir. O yüzden kaynak seçimi çok önemlidir. Seçtiğiniz kaynak son sınav değişikliklerine ve müfredatına uygun olmalıdır. Bu kitaplardan birisi de Yargı Yayınları 2015 Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Setidir.

Bu kitap hazırlanırken sınav müfredatı ve soru içeriklerine uygun ve bundan sonraki yıllarda soru gelmesi muhtemel konu alanları ve soru tarzları kitap içerisinde akademik ve özgün bir dil ile kısa konu özetleri şeklinde hazırlanmış. Özellikle coğrafya sorularının bir kısmının harita, şekil, tablo ve grafik okuma şeklindedir. Her bir kitabın içinde not ve önemli ikonla belirtilmiş olup çalışırken bu noktalara dikkat etmenizi sağlamaktadır. Soru Tarzı kısmında ise sınav niteliğine uygun sorularla sınavda karşılaşabileceğiniz soru biçimlerine yer verilmiştir. Ayrıca her konu anlatımının sonunda yaklaşık 18 sorudan oluşan konu testleri bulunmaktadır. Yine her kitabın başında sınava nasıl hazırlanabilirim? Bölümü ile çalışırken hangi konulara önem vermeniz gerekir ve konu dağılımları nasıldır olarak sizleri yönlendirmektedir. Kitap seti, Coğrafya, Tarih, Sözel Bölüm, Sayısal Bölüm, Vatandaşlık, Sözel Sayısal Mantık Soru Çözümleme Teknikleri olmak üzere 6 adet kitaptan oluşmaktadır.

Coğrafya Kitabı: 8 bölümden oluşan kitabın sayfa sayısı381 dir. Kitabın yazarı Mehmet ZOR’ dur.

Vatandaşlık Kitabı: 7 bölümden oluşan kitabın sayfa sayısı 353 dür. Kitabın yazarı Esra ÖZKAN’ dır.

Tarih Kitabı: 17 bölümden oluşan kitabın sayfa sayısı 625 ‘ dir. Kitabın yazarı Mehmet Ali TAN’ dır. Kitapta ‘Bir Adım Öndeyim Ben Kimim? ‘ etkinlikleri ile genel kültür bilgisi arttırılması hedeflenmiştir.

Sayısal Bölüm Kitabı(Matematik, Sayısal Mantık, Geometri): 29 bölümden oluşan kitabın sayfa sayısı 691dir. Kitabın yazarı Muharrem YILDIRIM’dır.

Sözel Bölüm Kitabı (Türkçe, Sözel Mantık):10 bölümden oluşan kitabın sayfa sayısı 474 dür. Kitabın yazarı Öznur Saat YILDIRIM dır. Kitap da yazım ve noktalama bilgisi konularında TDK nın Yazılım Klavuzu Kuralları dikkate alınmıştır.

Sözel-Sayısal Mantık Soru Çözümleme Teknikleri Kitabı: Kitabın sayfa sayısı 359 dur. Yazarı Yunus Emre ÇEKİÇ dir. Kitabın içerisinde sayısal mantık, akıl yürütme, şekil yeteneği, sözel mantık , akıl yürütme ve çözümlü testlerden oluşmaktadır.

Kitabı satın almak için tıklayınız.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>